Przerwa wakacyjna!!!

30. 07. 2018

Szanowni Państwo!

Galeria w porze wakacyjnej będzie nieczynna. Zapraszamy po wakacjach.

Tomasz Smolarski KONSTRUKCJE – wystawa w ramach Międzynarodowego Fotofestiwalu Fotografii w Łodzi

23. 06. 2018

Zapraszamy do oglądania wystawy fotografii Tomasza Smolarskiego. Wystawa jest zorganizowana w ramach łódzkiego Międzynarodowego Fotofestiwalu. Warto zobaczyć te prace w oryginale – robią wrażenie!

Finisaż odbędzie się 30 czerwca o godz. 20.00 – czekamy na Więckowskiego 18.

Tomasz Smolarski o swojej twórczości
W swojej twórczości buduję nowe formy powstałe z połączenia wybranych wielu elementów współczesnej architektury i zestawiam je z formami graficznymi, które współistniejąc z fotografią, tworzą poszerzone spektrum oddziaływania. W moich pracach łączę fascynację fotografią, architekturą, grafiką i malarstwem. Myślę o komponowaniu prac w sposób podobny do etapowego konstruowania przestrzeni. Analizuję i zestawiam szeroki zakres elementów, które w większości sytuacji mają się dopełniać, ale też poszukuję zaprzeczeń i dysproporcji. Fotografując wybrane najlepsze realizacje architektoniczne w Polsce myślę nad połączeniem wielu konceptów współczesnej architektury z różnych lokacji w jedną całość. Tak powstają prace gdzie fragmenty różniących się od siebie nowoczesnych budynków zaczynają komponować się w jedną formę, która tworzy iluzję jednej bryły czy też wnętrza. Elementy grafiki są w moim myśleniu naturalnym poszerzeniem kompozycji, ponieważ w trakcie pracy nad nowym zdjęciem, interesuje mnie to, co może zdarzyć się poza granicami kadru.

Maciej Łazowski Linie, kształty i głupoty

14. 05. 2018

Zapraszamy na wystawę prac Macieja Łazowskiego. Wernisaż odbył się w czwartek 17 maja 2018, wystawę będzie można oglądać do 17 czerwca.

Irena Pawlak GEOMETRIA PUSTKI rysunki 2016-2018

16. 04. 2018

Od 16 kwietnia w galerii Tłustym Drukiem można oglądać wystawę Ireny Pawlak Geometria pustki. Wernisaż odbył się 26 kwietnia o godzinie 19.00. Bardzo dziękujemy wszystkim, licznie przybyłym, gościom.

Agata Niźnikiewicz SUBTELNE FORMY mezzotinta

19. 02. 2018

W piątek 23 lutego odbył się wernisaż wystawy Agaty Niźnikiewicz.

Nominacja do Nagrody Literackiej Gdynia

3. 06. 2017

Wydany przez łódzkie wydawnictwo Kwadratura, ze wsparciem ze strony drukarni Tłustym Drukiem, tomik poezji Anny Adamowicz WĄTPIA otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii Poezja. Nagroda została przyznana Michałowi Sobolowi, ale sama nominacja dla debiutującej poetki jest bardzo dużym sukcesem. Gratulujemy.

Aktualności i rozmaitości

18. 04. 2016

15 grudnia odbył się wernisaż wystawy Anny Piechury i Aleksandry Tyszkowskiej Przemielone.

16 listopada odbył się wernisaż wystawy Marka Józefiaka Brak zasięgu …

9 listopada odbył się finisaż wystawy Barbary Hanuszkiewicz Kadry z podróży – kolaże fotograficzne

13 października odbył się wernisaż wystawy Barbary Hanuszkiewicz Kadry z podróży – kolaże fotograficzne

6 października odbył się finisaż wystawy Barbary Stępińskiej Grafika

23 czerwca odbył się wernisaż wystawy Barbary Stępińskiej Grafika

7 czerwca odbył się wernisaż wystawy zdjęć Włodzimierza Puchalskiego ze zbiorów Muzeum Niepołomickiego pt. Ludzie Puszczy

25 maja odbył się wernisaż wystawy Mateusza Bidzińskiego Kamili Chobot Weroniki Pietrzak OBŁĘDY 

21 kwietnia odbył się wernisaż wystawy Bartka Jarmolińskiego

9 marca odbył się wernisaż MAGDALENY SAMBORSKIEJ

21 lutego wystawę odwiedziła Karolina Gruszka, która współpracowała z autorem przy wydawanych przez niego audiobookach

20 stycznia odbył się wernisaż wystawy Michała Brzozowskiego Obok.

17 grudnia odbyła się promocja tomu poezji Anny Adamowicz Wątpia, wydanego przy wsparciu drukarni Tłustym Drukiem. Spotkanie poprowadził Piotr Grobliński.

11 grudnia obchodziliśmy 1. urodziny naszej galerii.

24 listopada otworzyliśmy wystawę Wiesława Przyłuskiego – Miłość. Przy tej okazji po raz pierwszy w naszej galerii pojawiła się rzeźba.

20 października odbyła się inauguracja działalności Fundacji  Instytutu Teatralnego im. Mieczysława Hertza. W ramach wydarzenia odbyło się czytanie performatywne dramatu „Ananke” w reżyserii Jacka Orłowskiego. Piotr Karczewski zaprojektował ciekawy reprint sztuki, który wydrukowała drukarnia Tłustym Drukiem.

19 października odbył się wernisaż – wystawy Małgorzaty Dobrzynieckiej-Kojder.

15 września, odbył się  wernisaż wystawy Mileny Romanowskiej.

Czerwiec 2016 – drukarnia cyfrowa Tłustym Drukiem wydrukowała tomik wierszy, zmarłego w 2014 roku poety, Marka Eichstaedta Na przedmieściach wszechświata.

27 kwietnia, o godz. 19.00, odbyło się spotkanie z Rafałem Gawinem połączone z premierą jego nowej książki Zachód słońca w Kurwidołach. Premiera była zorganizowana przez Wydawnictwo Kwadratura i drukarnię cyfrową Tłustym Drukiem, a  prowadził ją Piotr Grobliński. Po spotkaniu autor podpisywał wydrukowane w drukarni Tłustym Drukiem, indywidualnie numerowane egzemplarze książki. Tak sobie myślimy, że to może być początek pięknej przyjaźni pomiędzy Kwadraturą a Tłustym Drukiem.

Ponadto nasze wydawnictwa towarzyszyły następującym wydarzeniom artystycznym:

12 maja 2016 wernisaż wystawy Andrzeja Gieragi Progresje w galerii Tłustym Drukiem – katalog, zaproszenia

13 kwietnia 2016 wernisaż wystawy Andrzeja Gieragi Progresje w Muzeum Miasta Łodzi – album, zaproszenia

12 kwietnia 2016 wernisaż wystawy Witolda Krymarysa Fotografia poruszona w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym –  album, zaproszenia

7 kwietnia 2016  wernisaż wystawy Mirosława Araszewskiego Wybrane w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi –  katalog

15 marca 2016 wernisaż wystawy Fantasmagoria studentów WSSiP w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym – katalog i zaproszenia