Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/samspro/domains/tlustymdrukiem.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Archiwum : Tłustym Drukiem
Góry Zbyszka Łuczaka
Od 15 stycznia 2019 roku do 16 lutego mogli Państwo oglądać w naszej galerii wystawę zdjęć zmarłego 15 maja 2018 roku Zbyszka Łuczaka, pomysłodawcy i dyrektora Explorers Festival. Ten ceniony festiwal był przez niego organizowany od 1999 roku. W 2008 roku impreza otrzymała tytuł „Najlepszy Produkt Turystyczny Polski”.
Zbyszek Łuczak był założycielem i prezesem Łódzkiego Klubu Tekkingowego. W 2016 roku nominowano go do tytułu Łodzianina Roku.
Wystawa prezentowała zdjęcia wykonane w czasie organizowanych przez niego wypraw w Alpy i Pireneje.
.
Tomasz Smolarski KONSTRUKCJE – wystawa w ramach Międzynarodowego Fotofestiwalu Fotografii w Łodzi
Zapraszamy do oglądania wystawy fotografii Tomasza Smolarskiego. Wystawa jest zorganizowana w ramach łódzkiego Międzynarodowego Fotofestiwalu. Warto zobaczyć te prace w oryginale – robią wrażenie!
Finisaż odbędzie się 30 czerwca o godz. 20.00 – czekamy na Więckowskiego 18.
Tomasz Smolarski o swojej twórczości
W swojej twórczości buduję nowe formy powstałe z połączenia wybranych wielu elementów współczesnej architektury i zestawiam je z formami graficznymi, które współistniejąc z fotografią, tworzą poszerzone spektrum oddziaływania. W moich pracach łączę fascynację fotografią, architekturą, grafiką i malarstwem. Myślę o komponowaniu prac w sposób podobny do etapowego konstruowania przestrzeni. Analizuję i zestawiam szeroki zakres elementów, które w większości sytuacji mają się dopełniać, ale też poszukuję zaprzeczeń i dysproporcji. Fotografując wybrane najlepsze realizacje architektoniczne w Polsce myślę nad połączeniem wielu konceptów współczesnej architektury z różnych lokacji w jedną całość. Tak powstają prace gdzie fragmenty różniących się od siebie nowoczesnych budynków zaczynają komponować się w jedną formę, która tworzy iluzję jednej bryły czy też wnętrza. Elementy grafiki są w moim myśleniu naturalnym poszerzeniem kompozycji, ponieważ w trakcie pracy nad nowym zdjęciem, interesuje mnie to, co może zdarzyć się poza granicami kadru.
Maciej Łazowski Linie, kształty i głupoty
Zapraszamy na wystawę prac Macieja Łazowskiego. Wernisaż odbył się w czwartek 17 maja 2018, wystawę będzie można oglądać do 17 czerwca.
Irena Pawlak GEOMETRIA PUSTKI rysunki 2016-2018
Od 16 kwietnia w galerii Tłustym Drukiem można oglądać wystawę Ireny Pawlak Geometria pustki. Wernisaż odbył się 26 kwietnia o godzinie 19.00. Bardzo dziękujemy wszystkim, licznie przybyłym, gościom.
Agata Niźnikiewicz SUBTELNE FORMY mezzotinta
W piątek 23 lutego odbył się wernisaż wystawy Agaty Niźnikiewicz.
Wystawa Anna Piechura i Aleksandra Tyszkowska PRZEMIELONE
15 grudnia odbył się wernisaż wystawy Przemielone. Zapraszamy do galerii.
Wernisaż wystawy Marka Józefiaka BRAK ZASIĘGU …
W czwartek, 16 listopada, odbył się wernisaż wystawy Marka Józefiaka BRAK ZASIĘGU … – fotografie z wypraw w wysokie góry.
Wystawa Barbary Hanuszkiewicz KADRY Z PODRÓŻY – KOLAŻE FOTOGRAFICZNE
13 października odbył się wernisaż wystawy Barbary Hanuszkiewicz pt. Kadry z podróży – kolaże fotograficzne, a 9 listopada finisaż.
Wystawa Barbary Stępińskiej Grafika
W piątek, 23 czerwca 2017, odbył się wernisaż wystawy Barbary Stępińskiej – Grafika, a 6 października, godz. 19.00, oficjalne zamknięcie wystawy.
Nominacja do Nagrody Literackiej Gdynia
Wydany przez łódzkie wydawnictwo Kwadratura, ze wsparciem ze strony drukarni Tłustym Drukiem, tomik poezji Anny Adamowicz WĄTPIA otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii Poezja. Nagroda została przyznana Michałowi Sobolowi, ale sama nominacja dla debiutującej poetki jest bardzo dużym sukcesem. Gratulujemy.
7 czerwca, w środę, odbył się na wernisaż wystawy zdjęć Włodzimierza Puchalskiego ze zbiorów Muzeum Niepołomickiego pt. „Ludzie Puszczy”. Zapraszamy na wystawę.
Wystawa organizowana w ramach XVII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMÓW PRZYRODNICZYCH IM. WŁODZIMIERZA PUCHALSKIEGO W ŁODZI
Wystawa Obłędy – BIDZIŃSKI CHOBOT PIETRZAK
We wtorek 23 maja odbył się wernisaż wystawy Mateusza Bidzińskiego Kamili Chobot Weroniki Pietrzak OBŁĘDY.
Wystawa Bartka Jarmolińskiego Dzień mężczyzny – kwiecień maj 2017
W piątek, 21 kwietnia 2017, odbył się wernisaż wystawy Bartka Jarmolińskiego. To był najdłuższy wernisaż – ostatni goście wyszli po godzinie 22. Dziękujemy za zainteresowanie.
Wystawa Magdaleny Samborskiej – 9 marca
9 marca odbył się wernisaż wystawy Magdaleny Samborskiej – Rytuały tożsamości. Dziękujemy przybyłym gościom i autorce. Ta wystawa mogła wzbudzić emocje i mogła sprowokować do myślenia.
Michał Brzozowski „Obok – grafika wydawnicza”
20 stycznia, 0 godz. 19.00, w galerii Tłustym Drukiem odbył się wernisaż wystawy
wystawy Michała Brzozowskiego Obok – grafika wydawnicza. Dziękujemy gościom za przybycie. Wystawę można oglądać do końca lutego.
21 lutego gościliśmy w galerii Karolinę Gruszkę. Na wystawie prezentowane są audiobooki, wydawane przez Michała Brzozowskiego, z jego muzyką i grafiką, które czytane są przez aktorkę.
Michał Brzozowski (1963, Łódź), grafik, księgarz i wydawca, poeta, muzyk. Od 1993 roku zajmuje się grafiką wydawniczą (w sumie projekty kilkuset okładek dla największych polskich wydawców, do książek i płyt).
Z księgarstwem związany od 1985 roku. W latach 1990-2016 prowadził łódzkie księgarnie i klubokawiarnie: Ethos, Litera, Mała litera, Mała litera/art, ZETcafe/bouquiniste, Park Media Outlet i wydawnictwo mała litera/studio.
W latach 2004-2010 członek Rady Polskiej Izby Książki. Pomysłodawca i organizator realizowanej od marca 2004 roku ogólnopolskiej akcji „Apetyt na czytanie”. Prezes założonej w 2007 roku fundacji Biblioteka Babel.
W 2011 roku ukazała się płyta z jego utworami – „Sleepy forest”, a w 2016 druga – „Sleepy garden”. Opublikował tomy wierszy: „Kefas” (Pusty Obłok), „Kain”, „Jutrznia” (Cyklady) i „Kuszenie” (Muza).
Anna Adamowicz – Wątpia – promocja tomiku poetyckiego
W sobotę, 17 grudnia, o godz. 17.00 odbyła się promocja tomu poezji Anny Adamowicz Wątpia i spotkanie z autorką. Spotkanie poprowadził Piotr Grobliński.
24 listopada, czwartek, godz. 19.00 odbył się wernisaż wystawy Wiesława Przyłuskiego Miłość – rzeźba, grafika. Dziękujemy licznie przybyłym gościom. To już ósma wystawa w naszej galerii i w pewnym sensie jubileuszowa – Tłustym Drukiem obchodzi 1. urodziny. Przy okazji wystawy Wiesława Przyłuskiego po raz pierwszy w naszej galerii pojawiła się rzeźba.
Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder, Obrazy 2002-2016, październik – listopad 2016
W środę 19 października odbył się wernisaż wystawy Małgorzaty Dobrzynieckiej-Kojder. Dziękujemy za przybycie wszystkim obecnym gościom, a było ich niemało. Wystawie towarzyszył świetnie zaprojektowany przez Krzysztofa Kojdera, przez nas wydrukowany, katalog.
.
Milena Romanowska – Przejście – wrzesień, październik 2016
15 września odbył się na wernisaż wystawy malarstwa Mileny Romanowskiej Przejście. Licznie przybyli goście sprawili autorce i prowadzącym galerię wiele radości. Dziękujemy za przybycie. Tradycyjnie, drukarnia cyfrowa Tłustym Drukiem przygotowała na wernisaż katalog. Wystawa potrwa do 12 października. Zapraszamy.
Milena Romanowska – studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w latach 1984-1990. Dyplom w zakresie malarstwa w pracowni prof. Jerzego Kudukisa i tkaniny unikatowej w pracowni prof. Aleksandry Mańczak w 1990 r. W 1993 r. przebywała w Paryżu na stypendium twórczym przyznanym przez Fundację Kultury Niezależnej. W latach 1990-1995 współpracowała jako krytyk sztuki z redakcją Gazety Wyborczej i Tygla Kultury. W 2009 uzyskała tytuł doktora w dziedzinie malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2010 r. prowadzi pracownię malarstwa na Kierunku Grafika Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.
Uprawia malarstwo i rysunek, zajmuje się także projektowaniem aranżacji wystawienniczych w przestrzeni publicznej i grafiką projektową. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach publicznych i prywatnych.
Janusz Moniatowicz – W ciszy pracowni Josefa Sudka – czerwiec -sierpień 2016
13 czerwca odbył się w naszej galerii wernisaż wystawy Janusza Moniatowicza W ciszy pracowni Josefa Sudka. Wystawa jest kreatywnym dokumentem, pokazującym zapomnianą, po śmierci Sudka, pracownię wielkiego czeskiego fotografa. Swoja premierę miała w Centrum Pompidou, towarzysząc wielkiej wystawie zdjęć Josefa Sudka.
Patronat honorowy nad naszą wystawą objął Ambasador Republiki Czeskiej w Warszawie oraz Czeskie Centrum przy Ambasadzie Republiki Czeskiej w Warszawie, współpraca redakcyjna RMF Classic. Dziękujemy autorowi i przybyłym gościom. Szczególnie gorąco dziękujemy dyrektorowi Czeskiego Centrum Panu Petrowi Janyšce, który nie tylko przyjechał z Warszawy na wernisaż, ale podzielił się także swoją wiedzą o wybitnym czeskim fotografie. Wielką radość sprawił autorowi przybyły profesor Aleksander Błoński, który dopingował go w staraniach o o indeks łódzkiej Filmówki. Wystawę można oglądać do do końca sierpnia. Zapraszamy.
Josef Sudek (ur.17 marca 1896, Kolín, Czechy – zm. 15 września 1976, Praga) był wybitnym czeskim fotografem. Zasłynął z fotografii, przestawiających magiczne widoki Pragi oraz z niezwykłych martwych natur. Jego prace zaliczane są do najwybitniejszych arcydzieł fotografii światowej. W tym roku mamy dwie rocznice: 120 rocznica urodzin oraz 40 rocznica śmierci.
Janusz Moniatowicz, ur. 1958 r. Absolwent łódzkiej Filmówki oraz praskiej FAMU, gdzie studiował na Katedrze Fotografii Artystycznej. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od lat interesuje się życiem i twórczością czeskiego fotografa Josefa Sudka.
Andrzej Gieraga – PROGRESJE – maj czerwiec 2016
12 maja, o godz. 18.00, odbył się w naszej galerii wernisaż wystawy najnowszych prac Andrzeja Gieragi. Dziękujemy naszym gościom za obecność. Ekspozycja towarzyszyła wielkiej wystawie Progresje w Muzeum Miasta Łodzi.
Mirosław Araszewski – OCZEKIWANIE – kwiecień, maj 2016
7 marca w galerii Tłustym Drukiem przy Wieckowskiego 18 odbył się wernisaż wystawy
MIROSŁAW ARASZEWSKI – OCZEKIWANIE Dziękujemy autorowi, przybyłym gościom, szczególnie wykładowcom i studentom Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz Filmówki. Dziękujemy za obecność przedstawicielom firmy Konica Minolta, która dofinansowuje działania naszej galerii.Wystawę można było oglądać do 6 maja 2016.
Maya Art – ALTARI MODERNI – styczeń, marzec 2016
29 stycznia, w piątek, o godzinie 19.00 w galerii Tłustym Drukiem odbył się wernisaż wystawy Maya Art – Altari Moderni – Współczesne ołtarze.
Wystawę można było oglądać do 5 marca 2016 roku.
Piotr Karczewski PLAKATY – grudzień 2015, styczeń 2016
W piątek 11 grudnia 2015 r., o godzinie 19.00 odbył się, inaugurujący działanie naszej galerii, wernisaż wystawy plakatów Piotra Karczewskiego, prowadzącego Pracownię Projektowania Informacji Wizualnej na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, a w szczególności: prof. Jolancie Rudzkiej-Habisiak – rektor ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, prof. Mariuszowi Łukawskiemu – prorektorowi ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi,prof. Mariuszowi Włodarczykowi – prorektorowi ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi,prof. Zdzisławowi Olejniczakowi – dziekanowi Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi,prof. Andrzejowi Gieradze,prof. Sławomirowi Iwańskiemu, prof. Andrzejowi Szadkowskiemu, prof. Jerzemu Trelińskiemu,dr hab. prof. ASP Sławomirowi Kosmynce – kierownikowi Katedry Projektowania Graficznego,prof. Krystynie Ratajskiej –Uniwersytet Łódzki,dr. hab. prof UŁ Tomaszowi Cieślakowi – Uniwersytet Łódzki. Na wystawie autor pokazał wybrane plakaty zaprojektowane m.in. dla: Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi ,Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Teatru Pinokio w Łodzi. Wystawę można było oglądać w galerii Tłustym Drukiem, Więckowskiego 18 do 26 stycznia 2016 roku