O nas

Druk cyfrowy coraz skuteczniej konkuruje z tradycyjnym drukiem offsetowym. Dlatego postanowiliśmy otworzyć nową drukarnię cyfrową i nadać jej niekonwencjonalną nazwę – Tłustym Drukiem. Drukarnia powstała razem z galerią sztuki i dzieli z nią wnętrza przy ul. Więckowskiego 18 w Łodzi. Stworzyliśmy ją z myślą o wydawnictwach, których jakość i stopień skomplikowania są identyczne z produktami drukarni offsetowych, ale potrzebne są w dużo mniejszych nakładach. Jakość druku cyfrowego jest w wielu przypadkach wyższa niż druku offsetowego, a pozwala na drukowanie tylko tylu egzemplarzy, ile w danym momencie potrzeba. Kolejne nakłady mogą być aktualizowane bez zbędnych kosztów. Nie bez znaczenia jest możliwość drukowania egzemplarzy spersonalizowanych, czyli przygotowanych dla konkretnego odbiorcy. Posiadamy najnowszy model drukarki Konica Minolta oraz urządzenia do cięcia, bigowania, foliowania i oprawiania wydawnictw – broszura, miękka i twarda oprawa. Zdjęcia, ulotki zaproszenia, albumy, foldery, katalogi, książki, kalendarze są precyzyjnie wydrukowane i oprawione, mają przystępne ceny, a ich nakład zaczyna się od … 1 egzemplarza.

Na stronie Produkty znajdują się cenniki, a na stronie Do pobrania cenniki i wzorniki. Cenniki druku cyfrowego są przejrzyste – podają ceny brutto, nie wymagają oddzielnego dodawania ceny papieru, uwzględniają strony puste lub czarno-białe, uwzględniają nakład i jest to nakład całkowity, a nie nakład tej samej strony!

Galeria Tłustym Drukiem łączy komercyjne działania drukarni cyfrowej z promocją artystów i ich sztuki. Jesteśmy otwarci na wszystkie dziedziny sztuki, także literaturę i wszelkie przejawy artystycznej kreacji. Zapraszamy na wystawy grafiki, malarstwa, fotografii, ale także na spotkania z poetami i pisarzami. Wernisaże wzbogacone będą drukowanymi u nas katalogami, a spotkania z literaturą uzupełnione drukowanymi u nas książkami. Na podstronie galerii znajdą Państwo aktualne i archiwalne wydarzenia wraz z reprodukcjami prezentowanych prac oraz sylwetki goszczonych artystów. Galerię wspiera fundacja Incontri, a prowadzą ją Aleksandra Szadkowska i Jarosław Krochecki.