O nas

Uwaga! W dniach 9 – 13 sierpnia drukarnia będzie zamknięta. Zapraszamy od 16 sierpnia.

Szanowni Państwo! Ze względu na pandemię nie pracujemy w określonych godzinach, ale w trybie „na żądanie” – jesteśmy do Państwa dyspozycji po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Druk cyfrowy coraz skuteczniej konkuruje z tradycyjnym drukiem offsetowym. Dlatego postanowiliśmy otworzyć nową drukarnię cyfrową i nadać jej niekonwencjonalną nazwę – Tłustym Drukiem. Drukarnia powstała razem z galerią sztuki i dzieliła z nią wnętrza przy ul. Więckowskiego 18 w Łodzi. Obecnie przeniesiona została na ulicę Piłsudskiego 133D. Stworzyliśmy ją z myślą o wydawnictwach, których jakość i stopień skomplikowania są identyczne z produktami drukarni offsetowych, ale potrzebne są w dużo mniejszych nakładach. Jakość druku cyfrowego jest w wielu przypadkach wyższa niż druku offsetowego, a pozwala na drukowanie tylko tylu egzemplarzy, ile w danym momencie potrzeba. Kolejne nakłady mogą być aktualizowane bez zbędnych kosztów. Nie bez znaczenia jest możliwość drukowania egzemplarzy spersonalizowanych, czyli przygotowanych dla konkretnego odbiorcy. Posiadamy najnowszy model drukarki Konica Minolta oraz urządzenia do cięcia, bigowania, foliowania i oprawiania wydawnictw – broszura, miękka i twarda oprawa. Zdjęcia, ulotki zaproszenia, albumy, foldery, katalogi, książki, kalendarze są precyzyjnie wydrukowane i oprawione, mają przystępne ceny, a ich nakład zaczyna się od … 1 egzemplarza.

Na stronie Produkty znajdują się cenniki, a na stronie Do pobrania cenniki i wzorniki. Cenniki druku cyfrowego są przejrzyste – podają ceny brutto, nie wymagają oddzielnego dodawania ceny papieru, uwzględniają strony puste lub czarno-białe, uwzględniają nakład i jest to nakład całkowity, a nie nakład tej samej strony!

W przypadku większych lub złożonych prac (książki, albumy, katalogi, foldery itp.) prosimy wysłać zapytanie o wycenę!

Galeria Tłustym Drukiem łączyła komercyjne działania drukarni cyfrowej z promocją artystów i ich sztuki. Zapraszaliśmy na wystawy grafiki, malarstwa, fotografii, ale także na spotkania z poetami i pisarzami. Wernisaże wzbogacone były drukowanymi u nas katalogami, a spotkania z literaturą uzupełnione drukowanymi u nas książkami. Na podstronie galerii znajdą Państwo archiwalne wydarzenia wraz z reprodukcjami prezentowanych prac oraz sylwetki goszczonych artystów.